Kör Perçinler

Kör Perçinler, 0.5mm-20mm aralığında kalınlıktaki farklı malzemeleri birleştirmek için kullanılan bağlantı elemanlarıdır. Türkiye’de pop perçin olarak da adlandırılmaktadır. Başlıca, alüminyum, çelik ya da paslanmaz çelik malzemelerden oluşan kör perçinler, birleştirilecek malzemelere ve kullanım amaçlarına göre farklı tiplerde üretilmektedir.

Piton Perçin ve Micro Perçin markasıyla Türkiye’nin ilk perçin üreticisi olan firmamız 25 yıldır yüksek kalitede ve müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına uygun perçinler üretmektedir.

Standart kör perçin (NKS Serisi) alüminyum gövde ve çelik çividen oluşur. Genellikle metal malzemelerin birleştirilmesinde kullanılır. Manuel ya da havalı perçin tabancasıyla kullanılır. Perçinleme işlemi sonrası dış yüzde gözüken kısmına göre farklı tipleri bulunur.
Bombe baş (Mercimek başlı perçin) : Standart kullanılan perçin tipidir
Geniş Kafalı Perçin : Birleştirilecek malzemelerden dış yüzde olan malzeme plastik gibi kırılgan bir malzeme ise tercih edilir.
Havşa Başlı Perçin : Perçinleme sonrası kafa kısmının yüzeyde çıkıntı oluşturmaması için kullanılır.

Multigrip Perçinler : Standart perçinler sıkıldığında arka tarafı şişerek bombe hala gelir. Multigrip perçinler ise, katlanarak daralırlar. Bu sayede standart perçine göre daha geniş aralıktaki malzemelerde kullanılabilirler.

Ahtapot Perçinler : Birleştirilecek malzemelerde arka yüzde kalanı plastik benzeri kırılgan bir malzeme ise tercih edilir. Perçinleme işlemi sırasında perçinin arka kısmı 4 parçaya bölünerek arka yüzü yaygın bir şekilde tutar. Ön yüzdeki malzeme de kırılgan ise Geniş Kafalı Ahtapot Perçin tercih edilir.

Paslanmaz Çelik Perçinler : Paslanma istenmeyen malzemelerin montajında kullanılır.

Alüminyum/Paslanmaz Çelik Perçinler : Paslanma istenmeyen malzemelerin montajında paslanmaz çelik perçine göre daha ekonomik ancak daha zayıf bir alternatiftir.

Diğer ürün çeşitlerimiz ve üretim sürecinize uygun ürünler için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

percin

Online Mağaza