Perçin Kullanım Alanları

Pop Perçin Kullanım Alanları

Perçin Kullanım Alanları Nelerdir? Pop perçin iki ya da daha çok malzemenin monte edilmesi veya birleştirilmesi için kullanılan bağlantı elemanı olarak adlandırılıyor. Vida gibi birleşmesi gereken parçalarda diş olması gerekli değildir. Bu sayede oldukça ince olan malzemeler dahi perçin kullanılarak monte edilebilir. Somun ve cıvataya göre olan avantajı ise, birbirine birleştirilecek malzemelerin arka tarafına geçmeden de birleştirme olayının tamamlanmasıdır. Bu manada kör perçin olarak ta adlandırılıyor.perçin kullanım alanları

Kaliteli Ve Kalitesiz Pop Perçinin Özellikleri Nelerdir?

Normal bir pop perçinin gövde kısmı, içi özel alaşımlı ve dolu olan alüminyum telden oluşur. Özel soğuk form makineleri dolu teli ideal uzunlukta keser, kesilen alüminyum telin iç kısmına yüksek basınç ile vurduktan sonra tel içindeki malzemeyi sıvama yoluyla perçinin dış kısmına iterek flanş haline getirir. Bu malzemenin çivisi de aynı özellikte olan alaşımlı çelik telden yapılır. Elde edilen çivi ve gövde yağlardan temizlenerek özel yüzey işlemi aşamalarından geçtikten sonra, tam otomatik birleştirme makinelerinde birleştirme işlemleri gerçekleşir.

Örneğin multigrip perçinin gövdesi normal bir pop perçine göre daha iyi bir malzemeden üretiliyor. Ayrıca gövde kısmında yer alan çizgilerden dolayı daha kuvvetli bir perçinleme sağlanabiliyor. Kalitesiz bir pop perçinde ise perçinler içi alüminyum dolu telin yerine alaşımsız alüminyum borular kesilerek, baş bölümü kolay bir pres ile kıvrılma sonucu elde ediliyor. Bundan dolayı şapka (flanş) kısımları düzenli değildir. Bu anlamda kalitesiz bir pop perçin en ufak hareketlerde bile kopabilir. Ucuza mal edilen kalitesiz bir pop perçin zaman, emek ve para kaybından başka bir şey değildir. Perçini kullanıdığınız ürününüzün kalitesini düşürerek, size ürün geri dönüşü ve müşteri kaybı yaşatır.

Perçin Kullanım Alanları ve Perçin Fiyatları

Pop perçin fiyatları son derece makuldür. Ancak çok ucuza kalitesiz bir perçin almaktansa biraz daha fazla maliyetle daha kaliteli ve kullanışlı olanlarına sahip olabilirsiniz. Böylelikle ürün kalitenizi ve müşteri memnuniyetinizi arttırırsınız. Bütçenize uygun her çeşit pop perçin, somun perçin, ahtapot perçin, standart pop perçinlerden dilediğinizi araştırarak uygun olanlarından satın alabilirsiniz.