Somun Perçin Nedir?

somun perçin nedir

Somun Perçin Nedir?

somun perçin nedirSomun Perçin nedir : Diş açılamayacak incelikte malzemeleri civatayla birleştirmek için kullanılan bir bağlantı elemanıdır. Somun perçinin dişleri, uygulandığı malzemeye kaynaklanmış bir somun gibi çalışır. Somun Perçin kullanarak, arka tarafına ulaşamadığınız malzemeleri de somunlu hale getirebilirsiniz. Somun  Perçinler çoğunlukla mobilya, beyaz eşya, otomotiv, elektronik ve deniz araçları üretimi sanayi alanlarında kullanılmaktadır.

Diş açmanın mümkün olmadığı ya da açılacak dişlerin yeterince sağlam olmayacağı düşünülen malzemelerde somun perçin kullanılarak yüksek mukavemette bir birleştirme sağlanabilmektedir.

 

somun-percin-nedir somun-percin-nedir

Doğru Perçin Seçimi

www.somunpercin.com

Diş açmaya müsaade etmeyecek kadar ince olan malzemeleri cıvata ile birleştirmek için kullanılan bağlantı elemanına somun perçin denilmektedir. Kullanılan somun perçin malzemenin dişleri, uygulama yapılan malzemeye kaynak yapılmış bir somun gibi çalışmaktadır. Bir hırdavat dükkanında basit bir bağlantı elemanı gibi göründe de esasen önemli bir elemandır.

Somun Perçin Ne İşe Yarar?

Somun perçinin kullanılması ile arka tarafta ulaşılamayan malzemeler de somunlu hale getirilmiş olur. Ayrıca diş açmaya imkan olmayan durumlarda kullanılarak ya da açılacak olan dişlerim sağlam olamayacağı düşünüldüğünde bu malzeme yüksek oranda bir mukavemet sağlamaktadır.

Somun Perçinin Kullanıldığı Alanlar

Somun perçin malzemesinin ilk kullanıldığı yer uçak kanatlarında, kauçuk yüzeyin montajı için kullanılmıştır. Bu uygulama ile klavuz çekilmenin mümkün olmadığı malzemelerin basit bir şekilde montajının yapıldığı görülmüş. Uygulama sayesinde somun kaynatma işlemine gerek olmaması büyük kolaylık olduğu için zaman ile bir çok alanda kullanılmaya başlanmış.

Somun perçin malzemesinin sıklık ile kullanım alanı, mobilya imalinde, beyaz eşya üretiminde, otomotiv sektöründe, elektronik eşya üretiminde ve deniz araçları imalinde kullanılmaktadır.

Somun Perçin

Adana perçin üreticileri. Ankara perçin üreticileri.UZMAN ALÜMİNYUM Ltd. Sirketi 1986 yılından bu yana alüminyum imalat sektörünün. çeşitli dallarında faaliyet göstermekte olup. Türkiye’de ithal perçin kullanıcılarının kaliteli. perçin ve somun perçin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla. 1998 yılında gerekli altyapı ve makine yatırımlarını yaparak perçin imalatı konusunda ilk adımı atmıştır. Sitemizde de bulabileceğiniz perçin çeşitlerimizi, özel alaşımlı. içi dolu alüminyum tellerden ve özel haddelenmiş, yüksek karbonlu, ara tavlı çelik tellerden DIN7337 ve ISO9001 standartlarında olarak, tam otomatik ve çok hassas makinelerde üretmekteyiz. İmalatta kullandığımız. teknoloji, yüksek kaliteli metaller, imalatın her aşamasında laboratuvarlarımızda yaptığımız kaliteli kontrol testleri ve “ÖNCE KALİTE” anlayışımızla sizlere mükemmel ürünler sunuyoruz. Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, perçin nasıl kullanılır, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, kör perçin, somun perçin, 

Micro perçin

piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları. kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton perçin. perçin nasıl kullanılır. bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton. perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, kör perçin, perçin nasıl kullanılır. somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin. somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun. perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun perçin, Micro perçin, piton perçin, bağlantı elemanları, kör perçin, somun .perçin, kör perçin, somun perçin , somun perçin.

error: Micro Perçin - Bu içerik koruma altındadır.